Lonley woman walking on the beach over sunset

Náš resort se nachází na pláži Klong Dao na ostrově Koh Lanta, jehož břehy 3omývá Andamanské moře. Největším půvabem ostrova Koh Lanta je právě jeho poloha. Leží na turisticky atraktivním jihu Thajska, ale současně je masivním turismem jen lehce políben. Na ostrově je však dokonale vybudovaná infrastruktura – nemocnice, obchody, školky, restaurace, posilovny atd. – nicméně masivní příval turistů koriguje pravě fakt, že se jedná o ostrov a tudíž si Koh Lanta zachovává svůj původní thajský ráz a ducha. Zároveň je na ostrově několik národních rezervací a přírodních zajímavostí, které rozhodně stojí za to navštívit.

Arowana resort má svou vlastní kouzelnou atmosféru, která vzniká snoubením thajské exotiky, evropského standardu a rodinného přístupu umocněného vzdáleností od domova. Ubytování je laděno v souznění s tropickou vegetací, která podtrhuje jemnou harmonii s přírodou. V našem Dive & Grill Baru servírujeme jak vybroušené pokrmy thajské kuchyně, tak pro odpočinek i evropskou klasiku. Naší specialitou však jsou fenomenální steaky a večerní barmanská show.

5Můžete se rozhodnout strávit večer v našem Dive & Grill Baru, zúčastnit se tématického večera, nebo si jen od nás vypůjčit skůtr a vyrazit na vlastní pěst do víru ostrovního nočního života. Do centra hlavního města na ostrově je to od nás pouhých 10 minut chůze a v okolí resortu je nespočet plážových barů, restaurací a music clubů.

Arowana resort

– 7 „concrete“ bungalovů
– 8 „wood“ bungalovů
– 4 „bamboo“ bangalovy

Jak se k nám dostanete?

Nejsnadnějším spojením z Čech je samozřejmě letecky s leteckou společností, kterou si sami vyberete. Letět můžete buď do Bangkoku a poté na Krabi, nebo přímo na Phuket. Z Krabi na letišti vás poté vyzvedneme zajištěným transferem a přes trajekt přivezeme přímo k nám do resortu. Z Phuketu se můžete dopravit sami z letiště do přístavu a poté trajektem přes ostrov Phi Phi k nám na Lantu, kde vás vyzvedneme a dovezeme k nám.

Je potřeba se něčeho bát?

Thajsko je zemí úsměvů, svobody a pohody. Všechno se zde točí kolem náboženství a místní kultury. Budhistická víra přímo jakékoliv násilí, krádeže a poškozování jiných osob zakazuje. Není tedy potřeba se obávat o bezpečnost. I přesto však doporučujeme základní pravidla bezpečného chování. Svoboda, která tu na vás dýchne je totiž obrovským způsobem návyková…
Co se týče přírody, je potřeba si uvědomit, že cestujete do tropů, které mají svou typickou faunu i floru. Zde jednoznačně doporučejeme dbát doporučení našich průvodců. Na zvířata se pouze dívat z bezpečné vzdálenosit, případně se jich dotýkat pouze když vás k tomu náš průvodce vyzve. Stejně tak doporučujeme pravidelně se bránit proti slunci krémem s vysokým UV faktorem, večer repelentem proti hmyzu a dodržovat pitný režim a doplňovat sole v těle iontovými nápoji.
Při dodržení těchto pár zásad prožijete ničím nerušenou a nezapomenutelnou dovolenou

Thajsko a děti

Podle zkušeností mnoha rodin s dětmi, které k nám pravidelně každý rok jezdí, můžeme s klidným srdcem toto jen doporučit. Děti snáší cestu k nám mnohem lépe než dospělí a velice rychle si i zvykají na místní klima. Stejně tak naše kuchyně nabízí několik dětských a evropských pokrmů v případě, že má vaše ratolest trochu vybíravější jazýček.