DCIM100GOPRO

Discover Scuba Diver- DSD

„Inspirativní ponor pro nerozhodnuté“

Tento poznávací kurz je určen pro zákazníky, kteří si chtějí nejdříve 29potápění vyzkoušet. V tomto poznávací minikurzu si pod dohledem zkušeného instruktora vyzkoušíte pocity, které na vás pod vodou čekají.
Většina z nás má totiž pocit, že potápění je namáhavý a životu nebezpečný sport, na jehož provozování je nutná nadprůměrná fyzická kondice a ocelové nervy. Během DSD však lidé poznají, že opak je pravdou a že potápění, je bezpečná a velice příjemná relaxační zábava.
Kurz se skládá z jedné teoretické přednášky (cca 1 hod.) a dvou plnohodnotných ponorů ve volné vodě (cca 0,5 hod) s kompletním zapůjčením potápěčské výstroje a pod přímým dohledem potápěčského instruktora, který vás bude v případě zájmu držet celou dobu za ruku…

Pokud se po absolvování DSD kurzu rozhodnote pro plnohodnotný kurz OWD, získáte od nás slevu na kurz OWD ve výši 2000 THB !!

Cena kurzu: 4 500 THB

Open Water Diver – OWD

„Začínající potápěč“

Tento kurz je určen pro úplné začátečníky, kteří se chtějí potápět 24bez dohledu instruktora kdekoliv na světě. Kurzu se účastní najednou vždy  maximálně 8 potápěčů, protože preferujeme na úplném začátku individuální přístup. Teorie se vyučují v našem potápěčském centru ve dnech a hodinách dle přání skupiny a plánu ponorů. Bazénová cvičení jsou prováděny v blízkém hotelovém areálu.
Závěr kurzu, který trvá dva dny, je dokončujeme na překrásných lokalitách okolí Koh Lanty, které jsou vhodné pro začátečníky. Ihned po skončení tohoto kurzu získáváte registraci PADDI, která umožňuje potápění kdekoliv ve světě.

Kurz obsahuje:

1) 1 den teorie

Seznámíte se s principy a základními informacemi, které musí znát všichni potápěči, kteří se chtějí bezpečně potápět. Teorie je rozdělena v pěti blocích, které s vámi projde náš instruktor. Každý modul trvá cca 1 – 1,5 hodiny a je zakončen drobným kvizem, který slouží jako potvrzení, zda jste správně pochopili základní informace.

2) Praktická cvičení v otevřené vodě – 3 dny

Ponory ve volné vodě zakončují základní výcvik potápěče. Umožňují aplikovat a prohloubit si získané zkušenosti a dovednosti ve skutečném potápěčském prostředí pod dohledem instruktora. Po úspěšném absolvování šesti modulů na otevřené vodě výcvik končí.
Po absolvování kurzu obdržíte potápěčskou kvalifikaci, se kterou se můžete potápět do maximální hloubky 18 metrů kdekoliv ve světě.

V ceně je zahrnuto:
kompletní zapůjčení potápěčské techniky včetně masky, šnorchlu i ploutví (nic si nemusíte kupovat) po celou dobu kurzu, učebnice,výuka, vzduch.

V ceně není zahrnuto: platba za vstup do národních parků (600 Thb na 1 den)

Cena kurzu: 15 000 THB

Advanced Open Water Diver – AOWD

„Pokročilý potápěč“

Tento kurz volně navazuje na kurz OWD.
Naučili jste se potápět a nyní se již bez větších problémů 17potápíte do hloubky 18 metrů, která je pro absolventy OWD maximální. Většina zajímavých živočichů a rostlin se v této hloubce vyskytuje, ale jsou aktivity, které Vás mohou nutit podívat se hlouběji. Například na jedné z nejkrásnějších potápěčských lokalit světa, na Hin Daeng a Hin Muang se překrásné manty prohánějí kolem 25 – 30 metrů. Nebo budete chtít zažít neopakovatelné zážitky a chvíle vzrušení při nočním ponoru, kdy je možno spatřit živočichy, kteří přes den odpočívají ve svých úkrytech a teprve večer se vydávají na lov za potravou !
Kurz se skládá z teorie a šesti ponorů (+1) na otevřené vodě. Dva ponory jsou povinné ( hloubkový a navigační) a tři jsou volitelné ze široké škály ostatních ponorů (noční, nalézání + vyzdvihování předmětů, víceúrovňové potápění, proudové potápění, podvodní přírodovědec, atd.) Výcvik provádíme na překrásných lokalitách okolí ostrova Koh Lanta. V tomto kurzu navíc od nás získáváte jeden ponor na blžších lokalotách navíc…
Po dokončení tohoto kurzu získáte certifikaci umožňující potápět se v noci a na maximální rekreační hloubkové hranici 40 metrů. Také si budete získáte mnohem větší jistotu při spolupráci se svým partnerem, který vás doprovází při ponoru, neboť tento kurz se rovněž zaměřuje na rozšíření vaší společné spolupráce a komunikace.

V ceně je zahrnuto:
kompletní zapůjčení potápěčské techniky včetně masky, šnorchlu i ploutví (nic si nemusíte kupovat) po celou dobu kurzu, učebnice,výuka, vzduch.
V ceně není zahrnuto: platba za vstup do národních parků (600 Thb na 1 den)

Cena kurzu: 15 000 THB

Rescue Diver – RD

„Potapěč záchranář“

Tento kurz je určen pro potápěče s dosaženou úrovní výcviku DCIM100GOPROAOWD, nebo ekvivalentu v jiném výukovém systému. Cílem výcviku je, abyste byli schopni reagovat v případě ohrožení svojí osoby nebo při pomoci jiným potápěčům. Výuka je zaměřena na rozpoznání stresů, ať již fyzických nebo psychických. Naučíte se dokonale ovládat, skládat a udržovat potápěčskou výstroj. Nejdůležitějším prvkem výcviku však samozřejmě bude zvládnutí záchrany lidského života, jak pod vodou, tak na hladině.

Tento kurz se tedy skládá ze dvou částí:

1)Kurz první pomoci

V této části kurzu se učíte poskytovat všeobecnou první pomoc.

2) Samotný Rescue kurz

– 5 teoretických modulů
– 5 praktických modulů na bazénu a otevřené vodě

Oba kurzy trvají dohromady cca 4 dny a konají se v našem potápěčském centru.

V ceně je zahrnuto: kompletní zapůjčení potápěčské techniky včetně masky, šnorchlu i ploutví (nic si nemusíte kupovat) po celou dobu kurzu, učebnice,výuka, vzduch.

Cena kurzu: 12 900 THB