singapurbeauty

Thajsko chce otevřít na zkoušku Phuket

Přečtěte si vyjádření ke znovuotevření thajských hranic:

„V novém modelu cestovního ruchu existuje riziko, ale pokud se nebudeme otevírat, hrozí ještě větší riziko pro ekonomiku,“ řekl guvernér TAT Yuthasak Supasorn pro Bangkok Post. Thajsko tak konečně začalo připouštět, že se otevře pro turisty již letos. Zatím se však mluví o pilotním projektu na Phuketu, kde chtějí spustit od října systém „karanténních vil“.
Ministerstvo zdravotnických služeb požádá Centrum pro správu situace COVID-19 (CCSA), aby schválilo systém „karanténní vily“ (villa quarantine), který by umožnil zahraničním turistům navštívit Thajsko. Tento krok je součástí poslední vládní nabídky na oživení ekonomiky stimulací odvětví pohostinství. Vedoucí odboru Tares Krassanairawiwong uvedl, že ministerstvo připravuje předpisy pro systém „villa quarantine“, který by cizincům umožnil dodržovat povinný 14denní požadavek na karanténu a zároveň si užívat krásy a služby přímo v hotelu. „Existuje mnoho hotelů, které by mohly poskytovat služby, které by odpovídalo našemu konceptu. Pokud bude program schválen, bude to dobré pro cestovní ruch,“ vysvětlil dr. Tares Krassanairawiwong. Dodal, že návrh a praktické pokyny pro villa quarantine budou předloženy CCSA ke schválení „co nejdříve“, časovou osu však neupřesnil.
Všeobecně se však mluví o tom, že projekt by měl být spuštěn v říjnu, kdy končí období monzunů. Plán na zavedení „bezpečného a zapečetěného cestování“ letos v říjnu podporuje i nově zvolená šéfová hotelových asociací Marisa Sukosol Nunbhakdi, uvádí zpravodajský portál Don Ross z TTR Weekly.
Vládní pilotní projekt se zaměří na Phuket, který umožní turistům navštěvovat ostrov prostřednictvím přísně kontrolovaných a izolovaných transferů, díky nimž budou cestující v karanténě v hotelech po dobu 14 dní, než budou moci na ostrově volně cestovat. Bude jim dovoleno zůstat 30 dní a dohled i testování budou poskytovat úředníci veřejného zdravotnictví“, řekla Marisa Sukosol Nunbhakdi.
Na žádost o komentář uvedl prezident THA: „Plně souhlasím. Soukromý sektor měl příležitost podělit se o myšlenky týkající se odemykání cestování na několika fórech. Vláda byla v tomto procesu velmi inkluzivní … Myslím, že bez ohledu na to, jaké budou omezení, musíme někde začít. Říjen bude pro to vhodným obdobím.“
Odvětví cestovního ruchu Thajska čelí finančnímu kolapsu, pokud zákaz mezinárodního cestovního ruchu pokračovat až do konce roku. „Hotelový průmysl nemůže vydržet mnohem déle, aniž bychom otevřeli naše hranice cestujícím,“ varoval prezident THA v reakci na dotazy TTR Weekly. „Znovuotevřelo se méně než 50% všech hotelů, většina je ve ztrátě. Někteří uvažují o opětovném uzavření kvůli nízké poptávce,“ dodal.
„Je naprosto nezbytné, abychom běžným turistům umožnili cestovat do Thajska, i když s omezeními a přísnými pokyny. I když ochrana zdraví a dobrých životních podmínek místních obyvatel musí být hlavním zájmem naší vlády, musíme také změnit náladu lidí vůči zahraničním cestovatelům,“ dodává Marisa Sukosol Nunbhakdi.

Věříme, že v prosinci by mohl být přístupný i náš ostrov Ko Lanta.